دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

توسط کلینیک دندانپزشکی  خدمات

سلامتی و زیبایی دندان ها را میتوان تنها به بخش وسیع و بزرگی از تخصص های رشته دندانپزشکی (دندانپزشکی زیبایی) نسبت داد. اما باید بدانید که علاوه بر موارد گفته شده طیف وسیعی از درمان های مربوط به دندان شامل ترمیم پیشگیرانه و محافظه کارانه تا بازسازی دندان هایی که به میزان زیاد دچار تخریب شده اند و گذاشتن روکش ایمپلنت را شامل می شود و از سوی دیگر در تصحیح ناهنجاری زیبایی دندانهای جلو از جمله بدرنگی‌ها، منظم کردن دندانها، بستن فاصله بین دندانها، صاف کردن دندانهای کج رویش یافته و … را در بر می‌گیرد.

اما همه ی ما تقریبا با شنیدن نام دندانپزشکی (دندانپزشکی زیبایی) تنها به یاد لبخندی زیبا می افتیم. و برای داشتن لبخندی زیبا تمام تلاش خود را به کار می بریم. اما همانطور که می دانید سلامتی و زیبایی دندان ها یکی از راه های رسیدن به این خواسته می باشد. در دنیای امروزه افراد زیادی هستند که از خندیدن فرار می کنند و حاضر نیستند برای لحظه ای که شده دندان های خود را به نمایش بگذارند و این مسئله باعث آزار و ناراحتی آنها شده است. در واقع وجود فرم نامناسب دندان هایشان به نوعی آنها را خجالت زده نموده و این موضوع از لحاظ روانشناسی احتمال سرخوردگی و عدم حضور در اجتماع را خواهد داشت.

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

امروزه در خصوص زیبایی دندان ها با عملیات زیباسازی حرکت های زیادی به سوی داشتن یک لبخند زیبا انجام شده است.

یکی از شایع ترین مسائلی که افراد با آن پیش رو هستند رنگ نامناسب دندان های آنان می باشد که برای رفع این مسئله و سفید کردن دندان ها اغلب دندانپزشکان از روش های مختلفی استفاده می کنند که یکی از روش هایی که در این خصوص دیده می شود روکش نمودن دندان است که خود شامل متدهایی از قبیل تاج گذاری دندان، پل زدن دندان و یا استفاده از مواد کامپوزیت دندان (ونیر کامپوزیت یا ونیر لمینیت) می باشد.

در دندانپزشکی زیبایی برای داشتن دندان هایی زیبا و سالم روش های مختلف و متفاوتی وجود دارد. که در این مقاله به معرفی برخی از آنان می پردازیم.

-افرادی که دندان هایی بد شکل یا کوچکتر از حد طبیعی دارند و یا به صورت مادرزادی یک دندان، دندان مجاور در محل غیر طبیعی رویش می یابد باعث میشود تا از باز کردن دهان خود و یا لبخند زدن امتناع کنند. اما امروزه با توجه به پیشرفت های بسیاری که در زمینه های مختلف از جمله دندانپزشکی رخ داده است باعث شده تا با حداقل تراش یا بدون تراش با استفاده از پوشش از جنس کامپوزیت (مانند کامپوزیت ونیر) یا سرامیک (مانند لمینیت سرامیکی)شکل و اندازه مناسب را ایجاد و لبخند طبیعی و زیبا برای بیمار فراهم نمود.

– شاید برای شما هم این موضوع پیش آمده باشد که فضای زیادی بین دو دندان شما وجود داشته و از مسئله ابراز ناراحتی کرده باشید. اما می توان گفت که با وجود متخصصین دندانپزشکی زیبایی دیگر نیازی به نگرانی و ناراحتی نیست. زیرا امروزه میتوان به راحتی با استفاده از کامپوزیت یا لامینیت سرامیکی (صفحه چینی ) که در دنیای دندانپزشکی پدید آمده است فضاهای موجود را بست و ظاهری بسیار زیباتر ایجاد نمود.

– همچنین ممکن است برخی افراد به دلایل مختلف از داشتن دندان های زیبای خود بی بهره باشند به این صورت که فضای خالی زیادی بین دو دندان آنها وجود داشته باشد در واقع بی دندانی و فضای خالی ناشی از آن هم دارای ظاهری نامناسب هم در جویدن غذا مشکل‌ساز است. اما در دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی با استفاده از روش ایمپلنت میتوان به طرح لبخند زیبا رسید. در روش ایمپلنت با استفاده از ابزار های مختلف یک دندان بسیار زیبا جایگزین فضای خالی خواهد شد و به آرامش خواهید رسید.

شماره تماس با مشاورین ما

ویزیت و مشاوره رایگان

۲۲۸۳۷۱۲۲
۷۷۷۳۴۷۷۰
فرم ارتباط با ما

  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  همچنین ببینید
  بستن
  دکمه بازگشت به بالا